Blog

Atopik Ciltler İçin Bakım Serumu

Atopik Ciltler İçin Bakım Serumu

Atopik  cilt, lipid bakımından son derece zayıf  ve  fasılalı kaşıntı hissinin yaşandığı cilt tipidir. Bu ciltlerde, cildi kaşımak anlık bir iyileşme olmasına rağmen, cilt bariyerine zarar vererek tahriş edici ajanların cilde girişini kolaylaşmaktadır. Naturechem Atopik Cilt Bakım Serumu, hassas ciltler için özel olarak üretilmiş, egzamaya bağlı lezyon bulunan bölgelerde güvenle kullanılabilen, kortizon ve kimyasal içermeyen, atopik cilt üzerinde test edilmiş nazik temizleyiciler ve yatıştırıcı etkileri olan özel yağlardan üretilmiş  % 100 bitkisel bir çözümdür. Egzamanın neden olduğu kaşıntıyı 30 dakika içinde rahatlatır. Düzenli kullanımda 1-2 hafta içinde egzamanın yarattığı kızarıklık görünümünü yok eder, derideki pullanma, döküntü ve kabuklanma problemlerini ortadan kaldırır. Cildinize özel yağların dengeli karışımı ve bilimsel çalışmalarımızla güçlendirdiğimiz yumuşatıcımızı sürüp, cildinizin eski ışıltısına kavuşmasına yardımcı olur. yazının devamı için "tıklayınız..."

Bitkisel Botoks ve Lifting Serumu

Bitkisel Botoks ve Lifting Serumu

Antioksidan, asitler, vitaminler gibi aktif içerikleri yoğun olarak barındıran, %100 doğal, çok özel  yağlardan üretilen, anti-aging etkili Naturechem Bitkisel Botoks & Lifting Serumu, cildinizin ihtiyacı olan  nem dengesini korumanın yanı sıra ciltteki mikro gerginlikleri ve kırışıklıkları azaltır, ince çizgi ve kırışıkları yok eder, cildi toparlar,sıkılaştırır. İçeriğindeki  kolajen üretimini aktive eden çok özel vitamin ve mineraller sayesinde cilde taze ve rahatlamış bir görünüm kazandırır. yazının devamı için "tıklayınız..."

Buhurdanlık Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Buhurdanlık Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Buhurdan kelimesi, ’yakılınca güzel kokulu duman çıkaran madde’ anlamına gelen Arapça ‘bahur’ kelimesinden  türetilmiştir. Kullanım bakımından çok eski devirlerden beri kullanılan tütsüyle benzer özelliktedir. Farklı olarak bitki parçaları ve reçine gibi maddeler yerine damıtma yöntemiyle elde edilmiş olan saf uçucu  yağlar kullanılır. Yazının devamı için "tıklayınız..."

C Vitamini Serumu

C Vitamini Serumu

C vitaminin faydalarını kolay ve en ışıltılı şekilde cildinize sunan  Naturechem C Vitamini Serumu; içeriğinde yer alan %10 C vitamini konsantrasyonu ile cilt dokusunun yenilenmesini, serbest radikallerin uzaklaştırılmasını ve cildin kaybettiği ışıltıyı geri kazanmasına yardımcı olur. Cilt dokusunda hızla etkisini gösteren Naturechem C Vitamini Serumu,kolay kullanımı sayesinde temiz cilt dokusu tarafından hızla emilir ve düzenli kullanımda etkisini kısa sürede gösterir. Cildi sıkılaştırır, ciltteki melanin üretimini kontrol ederek ton farklılıkları ve lekeli mat cilt görünümüyle savaşır. Cildin aydınlık, parlak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Güçlü bir antioksidandır. yazının devamı için "tıklayınız..."

Doğal Günlük Nemlendirici Krem

Doğal Günlük Nemlendirici Krem

Naturechem Doğal Günlük Nemlendirici Krem, bitkisel kolajen , anti-aging ekstreleri, cilt için gerekli vitamin ve minerallerden oluşan zengin formülüyle, cildin gün içinde ihtiyaç duyduğu tüm nemi sağlar, cildi pürüzsüzleştirir, cilt lekelerini geçirir, cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen üretimini destekler. Özellikle tahriş olan, hassasiyeti bulunan ve kuruluktan çatlayan ciltlere uygundur. Cildi rahatlatır, yatıştırır. Göz çevresinde de  uygulanabilen bu krem, ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde rol oynar, aynı zamanda UV koruyucu, antioksidan, antienflamatuar özellikleri sayesinde cildi zararlı dış etkenlerden korur, sivilce ve akne oluşumunu engeller. yazının devamı için "tıklayınız..."

Göz Çevresi Bakım Serumu

Göz Çevresi Bakım Serumu

Göz çevresindeki hassas cildi kırışıklık oluşumuna karşı korur. Daha yumuşak, parlak ve sıkı görünümlü bir göz çevresinin oluşumunu sağlar, göz etrafındaki koyu halkaları yok eder. 7 farklı bitkisel yağın karışımından oluşur ve A, B1, B2, B3, B6, D, E Vitaminlerini içerir. Göz çevresinin aydınlanması ve şişliklerin azaltılmasını sağlar. Bakışlarınıza canlılık katar, cildinizi korur, besler, yaşlanma belirtilerini önler. Yazının devamı için "tıklayınız..."

Kaş ve Kirpik Bakım Serumu

Kaş ve Kirpik Bakım Serumu

Kaş ve kirpik serumu ile çok daha etkileyici bakışlara kavuşabilirsiniz. Naturechem Kaş Kirpik Serumu, kıl köklerini besleyerek dökülmeleri azaltmayı hedefler. Nem sağlayıcı naturechem kaş kirpik serumu, pul pul dökülen kaş derisine çözüm de üretir. Cildin kolajen üretimini destekler ve kıl köklerinin güçlenmesini sağlar. Kaş ve kirpiklerdeki dökülme minimuma iner ve formüldeki diğer besleyici maddelerin de etkisiyle kirpik destekleyici serum etkisinin yararını gözlemleyebilirsiniz. yazının devamı için "tıklayınız..."

Naturechem Besleyici Saç Bakım Kremi

Naturechem Besleyici Saç Bakım Kremi

Naturechem Besleyici Saç Bakım Kremi, içeriğindeki yağlar sayesinde saçın kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Saçı çevresel faktörlerin vermiş olduğu zararlardan korumada, hasara uğramış noktaları yapılandırmada ve beslemede etkili bir yapısı vardır. Saç dökülme ve kırılmalarını engellemeye yardımcı olur. Saç derisine faydalı bir bakım sunarak deri dökülmeleri ve kepeklenmenin önlenmesine destek oluşturur. Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Kabarmaları engeller, daha kolay taranmasına olanak sağlar. Saçınızın  ihtiyaç duyduğu kondisyoner görevi üstlenir. yazının devamı için "tıklayınız..."

Naturechem Dökülme Karşıtı Saç Serumu

Naturechem Dökülme Karşıtı Saç Serumu

Naturechem Dökülme Karşıtı Saç Serumu saç köklerinin güçlenmesini ve onarılmasını sağlayan, kepeklenme ve dökülme gibi sorunları önleyen saç bakımındaki en önemli ve güçlü özelliklerinden biridir. Seyrek ve dökülme problemi olan saçlı deri için de en uygun serumdur. Naturechem Dökülme Karşıtı Saç Serumu,  saçının ihtiyacı olan besini saç köklerine direkt olarak verir ve koparak dökülmeleri önlemeye ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.. Yazının devamı için "tıklayınız..."

Sivilce Serumu

Sivilce Serumu

Naturechem Sivilce  Serumu; Sivilce ve akne oluşumunu,içeriğindeki %100 organik bitkisel aktiflerle engellemek amacıyla tasarlanmış bir serumdur. Ergenlik sürecinde veya yağlanmaya bağlı ciltte geçmeyen sivilce oluşumuna  çözüm arıyorsanız,  Naturechem Sivilce  Serumunu  mutlaka denemenizi öneririz. yazının devamı için "tıklayınız..."

Siyah Nokta ve Leke Serumu

Siyah Nokta ve Leke Serumu

Siyah nokta, komedo olarak bilinen bir sivilce türüdür. Komedo temelde ciltte tıkanmış bir kıl folikülüdür. Ölü cilt hücreleri, bakteriler ve yağ gözenekleri tıkadığında, siyah nokta oluşur. Tıkanmış bir gözenek açık kalırsa, havadaki oksijen yağları oksitleyerek koyu kahverengi veya siyaha döndürür. Naturechem Siyah Nokta & Leke Serumu herhangi bir yan etkiye yol açmadan sivilce, siyah nokta, kızarıklık ve diğer cilt sorunlarını tedavi etmekte, cilt rengini eşitlemekte ve cildinizin ışıltısına ışıltı katmaktadır. yazının devamı için "tıklayınız..."

Ev Yapımı Doğal Cilt Maskesi Yaptım

Ev Yapımı Doğal Cilt Maskesi Yaptım

Herkese mutlu günler :)

Tatil günümü fırsata çevirip evde bir cilt maskesi yaptım. Cildi nemlendirici, besleyici ve lekeleri azaltmaya yardımcı olması açısından bu maskenin içerisinde avokado, mango (kabukları ile birlikte), ev yapımı tamamen doğal papatya ve kantaron yağı kullandım. Bu karışımda neden bu 4 malzemeyi seçtiğimi size kısaca açıklamak istiyorum. yazının devamı için "tıklayınız..."

Pelesenk Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Pelesenk Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Pelesenk ağacı (gül ağacı) Brezilya’da bolca yetişen, dekorasyon amaçlı ve mobilya, enstrüman ve yemek çubuğu yapımında kullanılan ünlü bir ağaçtır. Pelesenk yağı, bilimsel adı aniba rosaeaodora olan gül ağacı bitkisinden soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen bitkisel bir yağdır.  Yağın bileşenleri oldukça etkilidir. Pelesenk yağı ılık, baharatımsı, odunsu, çiçeğe çalan ve canlandırıcı bir aromaya sahiptir.  Bu özellikleri sebebiyle parfümeri ve sabun yapımında özellikle tercih edilir. Yağın ağrı kesici, antidepresan, dezenfektan, afrodizyak, antibakteriyel ve uyarıcı özellikleri vardır. Yazının devamı için "tıklayınız..."

Greyfurt Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Greyfurt Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Portakal ile çapraz bir melez meyve olan greyfurt, ilk defa Batı Hint Adaları’ndan olan Barbados’da yetiştirilmiş ve daha sonra dünyaya yayılmıştır. A, E, C ve K vitaminleri ile pantotenik asit, tiamin, niasin ve piridoksin içeren bir yapıya sahiptir. Greyfurt yağı, meyvenin kabuklarından elde edilir. Endüstriyel yapımı sırasında kabuklar, soğuk presleme yoluyla ezilir ve daha sonra farklı işlemlere tabi tutularak yağ haline getirilir. C vitamini zengini olan greyfurt yağı faydaları çok olan bitkisel yağlardan biridir. Vücudu rahatlattığı ve zindelik verdiği için masaj sırasında yaygın olarak kullanılır. Çünkü aromaterapi özelliği vardır. Ruhi sıkıntıları olan kişilere önerilen yağ, insanda ferahlık ve tazelik duygusu oluşturur. yazının devamı için "tıklayınız..."

Tatlı Badem Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Tatlı Badem Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Badem gülgiller ailesi grubunda yer alan küçük bir ağaç türü meyvesi olarak bilinen ve meyve olarak yenilebilen besindir. Ortadoğu ve Güneybatı Asya civarlarında yetişen içi beyaz ve dışı kabukla kaplı bir meyvedir. Bademin en etkili olanı badem yağıdır. Bademin çekirdeği belirli süre ezilerek hazırlanır.Tatlı badem yağı ve acı badem yağı olmak üzere ikiye ayrılır. İkisi arasındaki en etken fark farklı ağaç türlerinde elde edilmeleridir. En çok kullanılan tatlı badem yağı sabit yağ sınıfında olarak yapının içerisinde yağ asitleri mevcuttur. Bunun için cilt ve saç için en çok tatlı badem yağı tercih edilir.  Badem yağının antioksidan, anti-inflamatuar, bağışıklık artırıcı ve skar (yanık ya da yara izleri) azaltıcı özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Yazının devamı için "tıklayınız..."

Çörekotu Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Çörekotu Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Düğün çiçeği familyasından olup tohumlarından çoğalan bir bitki türü olan çörek otu antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Doğu Avrupa, Batı Asya ve Orta Doğu'da yetişir. İnsanlar çörekotunu ilaç, gıda ve kozmetik ürünlerinde kullanılmaktadır. Romatoid artrit, astım, alerjik rinit gibi pek çok hastalığın tedavisine yardımcı olur. Yazının devamı için "tıklayınız..."

Baobab Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Baobab Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Ebegümecigiller familyasının bir üyesi olan baobab, tohumlarında bol miktarda mineral ve A, C, D, K ,E vitaminlerinin tamamını  barındırması nedeniyle çok değerli bir yağdır. Baobab, dünyadaki en besleyici olanlardan biri olduğuna inanılan bir meyve üretir. Bu meyveden üretilen toz, dünyadaki diğer meyvelerden daha fazla antioksidan içerir. Baobab yağı da bu meyvelerden elde edilir. Yağ sarımsı veya altın renklidir ve hafif fındık kokusu na sahiptir. Afrikalı kadınlar bu yağı yüzlerce yıldır doğal bir güzellik yöntemi olarak kullanmışlardır. Bu yağ, içeriğindeki vitamin ve minerallerin yanı sıra aynı zamanda Omega 3,6,9 yağ asitleri, aminoasitler,kalsiyum,alfa ve betakaroten ,uronik asit, tartarik asit ,tanenler ve fitosteroller yönünden de bolca zengin olması nedeniyle,özellikle cilt bakımı konusunda uzman sayılabilecek mucizevi bir yağdır.yazının devamı için "tıklayınız..."

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır ? Faydaları Nelerdir ?

Üzüm çekirdeği yağı, sıkıştırılmış üzüm çekirdeklerinden elde edilir ve aşağıdaki özellikleri ile de bilinir: Antienflamatuar etkiler. Antimikrobiyal etkiler. Antioksidan özellikler. Bu özellikler, üzüm çekirdeği yağında bulunan yüksek miktarda omega zinciri yağ asitleri ve E vitamini ile birlikte, onu cilt için popüler bir topikal tedavi haline getirmiştir.yazının devamı için "tıklayınız..."

Gösterilen: 1 ile 18 arası, toplam: 48 (3 Sayfa)